Всеукраїнський молодіжний майстер-фест «Український дивограй»

11.04.2017, 17:06

Всеукраїнський молодіжний майстер-фест  «Український дивограй»06 квітня у Горішніх Плавнях в ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 відбувся черговий сьомий Всеукраїнський молодіжний майстер-фест  «Український дивограй» -свято народних майстрів та шанувальників українських народних ремесел.

«Український дивограй» відкривали й вітали його учасників перший заступник міського голови Олександр Чуприна, заступник міського голови Надія Угнічева. На заході були присутні: начальник відділу освіти Ірина Шошина, директор ЗОШ №1 Наталія Тягай, головний спеціаліст відділу у справах сім’ї та молоді Тетяна Качанова, голова Кременчуцького осередку Всеукраїнського об’єднання «Спадкоємці Богдана Хмельницького» Василь Басаргін, професор кафедри педагогічної майстерності Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Надія Білик.

Учасниками майстер-фесту стали делегації загальноосвітніх навчальних закладів та ЦДЮТ міста Горішні Плавні, Городищенського економічного ліцею, Смілянського НВК Черкаської області, ЗОШ №8 м.Краматорська Донецької області, Молочанська ЗОШ Запорізької області, Сенчанського БДЮТ Лохвицького району Полтавської області, Опішнянського колегіуму, Полтавської спеціалізованої школи- інтернату №1, Криворізької ЗОШ №114,  смт Петриківка Дніпропетровської області, ЗОШ №1 ім. Олега Ольжича з м. Миколаєва, Куколівської ЗОШ Олександрійського району Кіровоградської області.

Всеукраїнський молодіжний майстер-фест  «Український дивограй»У ході свята було проведено міні-виставки, дефіле вишиванок, 12 майстер-класів, які провели заслужені майстри народної творчості Євген Пілюгін з Решетилівки («Оригінальний розпис») та Олександра Пренко з Кропивницького («Килимова лялька»), кандидат історичних наук, директор ЕтноЕкоАгроСадиби Олена Щербань з Харкова («Весняне обрядове печиво-жайворонки», «Благовіщення й качана каша»), майстер різьблення по дереву Вадим Іщенко з Дмитрівки («Дерев’яна іграшка»), член Національної спілки майстрів народного мистецтва Любов Литовченко з Кам’янського Дніпропетровської обл. («Соломоплетіння»), член спілки художників України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва Василь Король з Кременчука («Українська витинанка»), майстри з ДСХШ «Колегіум мистецтв у Опішні» ім. Василя Кричевського («Глиняний посуд», «Розпис кераміки», «Художній розпис хною»), майстер народно-ужиткового мистецтва з Горішніх Плавнів Оксана Щербан («Піщана веселка»),  майстер народно-ужиткового мистецтва Ганна Цаненко зі Сміли (Лялька-нитянка»), майстер з писанкарства Уляна Барсук з Решетилівки («Великодня писанка»), Заслужений учитель України, директор Петриківського музею етнографії Людмила Решетняк («Петриківський розпис»), майстри народно-ужиткового мистецтва Яна Новікова, Валентина Платуха з Краматорська Донецької обл. («Весняна пташка-мотанка»).

Учасники майстер-фесту  «Український дивограй» побували на українських вечорницях, відвідали найбільший у Європі гірничо-рудний кар’єр ПрАТ «Полтавський ГЗК», дзвіницю Свято-Миколаївського собору.

Всеукраїнський молодіжний майстер-фест  «Український дивограй»

«    Жовтень 2017    »